Showing Reports From Feb 01, 2011 through Aug 31, 2020 Change Date Range

Or choose your own date range:

De la: La: Go
1-20 of 406 Rapoarte

Invazie de Purici în scara blocului și în subsol!!!!! 0 Problemă actuală

23:17 Jun 28, 2020

In blocul locativ din mun. Chisinau, str. Doina și Ion Aldea Teodorovici 8, scara 1 in subsol si in scara casei sunt foarte multi purici, care... Mai Mult » « Less Information

Chișinău, str Doina și Ion Aldea Teodorovici 8, scara 1

Gunoiște 0 Problemă actuală

13:24 May 31, 2020

Buna ziua, Solicit respectuos reparația suplimentară a gunoiștei, prin deplasare lîngă bordură și adăugarea la acesta a tomberoanelor pentru... Mai Mult » « Less Information

Str. Botanica Veche 10

Curatenie 0 Problemă actuală

13:51 Apr 02, 2020

Sectorul Ciocana și anume Mircea cel Batrân 39, curățenie nu se face cu lunile, deși lunar fiecare achită tariful de 1,50 lei pentru M2. Dacă... Mai Mult » « Less Information

Mircea cel Bătrân 39

Salubrizare sector Botanica 0 Problemă actuală

13:02 Feb 18, 2020

Bună ziua! Aș dori să raportez lipsa de salubrizare a curților de locuit pe strada Trandafirilor 29/1, 29/2, 29/3 Mai Mult » « Less Information

Trandafirilor 29/1, 29/2, 29/3

Scurgeri de apa menajera direct pe drum principal 0 Problemă actuală

12:09 Jan 09, 2020

Spălătorie auto pe str Nicolaie Costin 41-43 Buiucani Scurgeri de ape menajere direct in strada Formare ghețuș ... pericol de accidente Va... Mai Mult » « Less Information

Str Nicolaie Costin 41-43

Introducere recalcul in factura de apa (Infocom) fara motiv 0 Problemă actuală

13:36 Dec 20, 2019

Incepand cu decembrie 2018, Infocom, pe langa consumul inregistrat conform indicilor contorului, in colonita "recalcul" adauga cate 38.22 lei... Mai Mult » « Less Information

str. Chimistilor 7

deșeuri 0 Problemă actuală

13:52 Dec 09, 2019

În curtea din perimetrul străzilor Ceucari 111/3, 111/4 și Calea Orheiului 113/2 există mormane de deșeuri: frunziș și alte gunoaie. Problema... Mai Mult » « Less Information

Ceucari 111/3 - 111/4

cruci la stație 0 Sugestie

10:00 Dec 06, 2019

la Ciocana, str.Mircea cel Bătrîn stația Budești, este montată o cruce chiar pe trotuar lîngă stație. De ce nu se respectă dispoziția primării... Mai Mult » « Less Information

str.Mircea cel Bătrîn, stația Budești

Canalul de gunoi înfundat 0 Problemă actuală

13:25 Nov 27, 2019

Buna, pe strada Studenților 7/3, scara 1, avem blocat canalul de gunoi (шахта мусоропровода). E blocat de la etajul 7-8. Poate cineva sa ne... Mai Mult » « Less Information

Strada Studenților 7/3, scara 1

Tomberon deteriorat 3 Problema soluţionată

01:15 Mar 18, 2019

Bună ziua, în blocul de pe str. Nicolae Costin 65/3, scara nr.6, a intervenit o problemă. În urma discuțiilor cu locatarii acestui bloc, am... Mai Mult » « Less Information

Chisinau, Nicolae Costin 65/3, scara 6

Strada Grenoble-filiala gunoistei Tantareni 0 Problemă actuală

01:36 Feb 15, 2019

1.Statia Finala de Troleibuze -Gunoaie 2.Blocul de locuit de langa Hidrometeo-Gunoaie sub arbusti 3.Statia str. Petru Ungureanu-Gunoiste in... Mai Mult » « Less Information

Grenoble

Mizerie pe drum de la santier de constructie de pe strada Zaikin 0 În aşteptare

10:53 Feb 06, 2019

Santierul de constructie de pe str. Ivan Zaikin 76/3 produce mizerie pe drumul adiacent. Camioanele ce intra si ies de pe acest santier au umplut... Mai Mult » « Less Information

Chisinau, str. Ivan Zaikin 76/3

Propuneri concrete referitor la modernizarea capitalei 0 Sugestie

12:28 Feb 03, 2019

Multstimate Domnule Primar General de Chișinău! Din informația ajunsă la urechile mele, locuitor al metropolei moldave, am înțeles că sunteți... Mai Mult » « Less Information

Chișinău, str. Metropolitul Dosoftei 97/3 apt.18

несоблюдение противопожарной безопасности на мансарде 1 În aşteptare

11:44 Jan 22, 2019

Добрый день! По адресу Сучевица 41 я являюсь собственником квартиры мансардного типа, находящейся на 6 этаже. Квартиры не сданы в эксплуатацию,... Mai Mult » « Less Information

str. Sucevita.41 etaj 6 mansarda

Уборка дворов 0 Problemă actuală

13:28 Dec 27, 2018

Убедительная просьба Убрать двор!!!Двор не подметали и не убирали 7 месяцев!!!!Не видели Дворника около 7 Месяцев.Никто не вывозит даже листья!! Mai Mult » « Less Information

Chisinau Str.27 martie1918 bl 3v

Spalatorie auto 0 Problemă actuală

01:27 Dec 11, 2018

Buna ziua! Multstimati responsabili. Am desoperit cu stupoare ca pe bd Mircea cel Batrin se construieste o spalatorie tip self service. Oare... Mai Mult » « Less Information

Mircea cel Batrin

Neevacuarea frunzelor si crengilor uscate 0 În aşteptare

13:18 Nov 28, 2018

De mai mult de o luna, la intrarea in curtea blocului de pe adresa Colina Puskin 15 (aflata in responsabilitatea ÎMGFL-23) nu se evacueaza frunzele... Mai Mult » « Less Information

Strada Colina Puskin 15

curățare și defrișare a arborilor 0 Sugestie

12:47 Nov 22, 2018

crengile de copaci au căzut pe acoperișul clădirii, iar unele dintre ele atârnau deasupra zonei pietonale Mai Mult » « Less Information

str.Mitropolit Varlaam colț cu str.Vasile Alecsandri

Deșeuri,ecologie, Drumuri deteriorate 0 Problemă actuală

10:00 Nov 08, 2018

Bună ziua, vreau să vă aduc la cunoștință faptul că pe str. Cornului 9/1 mai mul de 1 lună de zile nu este măturată curtea casei, gunoiul din... Mai Mult » « Less Information

str. Cornului 9/1

1-20 of 406 Rapoarte
Total Rapoarte Media Rapoarte/Zi % Solutionat
10238 2.88 56.13%